BŁOGOSŁAWIEŃSTWO W DOMU

Najlepiej w czasie wspólnej, porannej modlitwy

  1. Ojciec: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wszyscy odpowiadają: Amen.

Drogie dziecko, kiedy urodziłaś/eś się, zanieśliśmy Cię do kościoła, zgodnie z naszą wyznawaną wiarą i otrzymałaś/eś chrzest. Stałaś/eś się dzieckiem Bożym i członkiem Kościoła Chrystusa. Z dumą patrzyliśmy na Twój wzrost i rozwój Twojej wiary. Dziś, kiedy masz przyjąć Pierwszą Komunię św., aby wydać owoce otrzymanego chrztu, nasza radość jest wielka. Dlatego, przyjmij wraz z modlitwą, nasze, rodzicielskie błogosławieństwo. Niech towarzyszy Ci stale na drodze życia razem z Chrystusem Eucharystycznym.

  1. Ojciec: Z Ewangelii według świętego Łukasza: W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym.
  2. Modlitwy:
  • Ojcze nasz
  • Zdrowaś Mario
  • Wyznanie wiary
  • Dziesięć przykazań Bożych
  • Dwa przykazania miłości.
  1. Dziecko ze złożonymi rękami klęka przed rodzicami:
  2. Rodzice wspólnie mówią i po zakończeniu, po kolei czynią znak krzyż na czole dziecka: Błogosławieństwo twego ojca i twojej matki niech Ci towarzyszy – kochana córko/kochany synu -w całym Twoim życiu. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.