14 lipca czerwca 2024 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Informacje duszpasterskie:

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Ten wolny czas niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. 
  2. 2 lipca rozpoczęliśmy modlitwę Mszą świętą gregoriańską za ks. Jana Żukowskiego. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy. 
  3. W piątek po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  4. Nasza parafia w drugiej połowie października organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Już teraz zachęcam do udziału. A w lutym zapraszam na pielgrzymkę do Meksyku. Plakat wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Zapisy na obie pielgrzymki u ks. proboszcza. 
  5. W zakrystii trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam rodziny, młodzież, dorosłych do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak.
  6. Przygotowujemy się do uporządkowania części cmentarza, na której znajdują się groby naszych najmłodszych parafian i grób nieznanego żołnierza. Bardzo proszę o kontakt w miesiącu sierpniu osoby opiekujące się grobami dzieci w tej części cmentarza.
  7. Dziękuję rodzinom z Panieńszczyzny, które odpowiedziały na zaproszenie i w sobotę posprzątały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Dyżury są wywieszone w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny. 
  9. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach i wszystkim pracującym niech Pan Bóg błogosławi.